
Nieuwbouw Centrumgebouw voor het Nationale Park de Hoge Veluwe
In het voorjaar van 2018 zijn wij begonnen met de bouw van een nieuw, multifunctioneel publieksgebouw in opdracht van Stichting Het Nationale Park De Hoge Veluwe. De bouw is in de zomer van 2019 klaar. Op deze pagina plaatsen we zo nu en dan projectfoto's en updates.
Het gebouw is een ontwerp van architectencombinatie Monadnock/De Zwarte Hond. In het gebouw komen naast het nieuwe Parkrestaurant ook een informatiecentrum, ontvangst- en educatieruimten en de Parkwinkel. De inpassing van het gebouw in de unieke omgeving is vormgegeven door landschapsarchitecten H+N+S. De gehele begeleiding en technische voorbereiding is door Antea Group verzorgd in samenwerking met VDNDP, LBA en Multical.
22 en 23 juni 2019 - Openingsweekend Park Paviljoen
In het voorjaar van 2018 startte de bouw van het nieuwe multifunctionele publieksgebouw in het hart van Het Nationale Park De Hoge Veluwe. Ruben van Dasler (projectmanager) en Sander Lagendijk (bouwkundig adviseur) hebben de gehele bouwbegeleiding met trots en plezier volbracht. Want wie wil er nou niet een ‘tijdelijk’ kantoor op één van de mooiste plekken in Nederland?
Tijdens het openingsweekend op 22 en 23 juni kun je een rondleiding door het nieuwe Park Paviljoen volgen. Neem een kijkje in de keuken, de nieuwe Parkwinkel en het nieuwe Parkrestaurant (nog niet in gebruik). De rondleidingen vinden doorlopend plaats tussen 9.00 en 18.00 uur. Daarnaast kun je in het centrumgebied genieten van verschillende muzikale optredens én van de gezellige streekmarkt.
Programma openingsweekend 22 en 23 juni
https://www.hogeveluwe.nl/nl/agenda/openingsweekend-park-paviljoen
22 maart 2019 - Dronebeelden van het Landhuis
Het project verscheen deze maand ook in vakblad Bouwen in het Oosten. Lees het artikel hier!
20 februari 2019 - Afwerking binnen- en buitenkant
De bouw vordert gestaag. Muis Akoestiek is volop bezig het ronde akoestische plafond te monteren. Kempencladding BV is een eind op weg met de gevels van aluminiumcomposiet en gestart met de montage van het dak. Haro Aluminium heeft de meeste kozijnen inmiddels geplaatst. Foto's via uitvoerder Arjan Huinink van Rots Bouw.
31 januari 2019 - Dronebeelden
Uitvoerder Arjan Huinink van Rots Bouw maakte deze mooie beelden vanuit de lucht.
16 januari 2019 - Eerste steen gelegd
Op woensdagmiddag 16 januari legde Clemens Cornielje, commissaris van de Koning in de provincie Gelderland, een steen om de bouwwerkzaamheden van het nieuwe multifunctionele publieksgebouw van Het Nationale Park De Hoge Veluwe te markeren.
21 december 2018 - Het dak zit er op!
Rots Bouw maakte een mooi timelapse-filmpje met elke maand een projectfoto van de bouw.
31 oktober 2018 - De contouren van het dak
Op de foto zie je een zijaanzicht van het Centrumgebouw. Het dak krijgt nu ook vorm, te zien aan het stalen frame.
25 september 2018 - We gaan de hoogte in!
Vlak na dit fotomoment werd de betonvloer op de eerste verdieping gestort.
30 augustus 2018 - Timelapse
Een half jaar hard bouwen op beeld vastgelegd.
20 augustus 2018 - Er wordt flink doorgebouwd
Het Centrumgebouw begint al vorm te krijgen!
27 juli 2018 - Vloeren gelegd
Een mooie timelapse van bouwbedrijf Rots Bouw van het leggen van de vloeren!
6 juli 2018 - Eerste officiële bouwmoment
Vrijdag 6 juli gaven gedeputeerde Bea Schouten van provincie Gelderland en burgemeester René Verhulst van gemeente Ede het officiële startsein voor het realiseren van het Nieuwe Hart van Het Nationale Park De Hoge Veluwe.
Met prachtig weer en de contouren van het pand al duidelijk zichtbaar op de achtergrond werden alle aanwezigen door de heer Van Voorst tot Voorst hartelijk welkom geheten. Na de eerste bouwhandeling hebben de bestuurders het eerste bouw-magazine “99” in ontvangst mogen nemen; een prachtig blad over 99 jaar architectuur in Het Nationale Park De Hoge Veluwe dat gedurende de bouw 6 keer uit zal komen. Antea Group verzorgde aansluitend aan de eerste handeling een rondleiding over de bouw aan de geïnteresseerde aanwezigen.
Mei 2018 - De fundering
De fundering van het Centrumgebouw wordt gelegd.